O nas

Budzimy świadomość, zachęcamy do czynu!

Fundacja Smak Życia powstała 15.02.2012 i od początku istnienia przejęła pieczę nad prowadzonymi od 2011 r. (przez redakcje portali MojeAlergie.pl i Menopauza.pl) akcjami prozdrowotnymi w ramach profilaktyki chorób cywilizacyjnych:

Prowadzimy przez cały rok działania w zakresie profilaktyki schorzeń alergicznych, okresu klimakterium, nowotworów u kobiet, a w przyszłości także całożyciowej aktywności i rozwoju w ramach akcji Aktywni 50+ – zdolni do pracy.

Na imprezach targowych, eventach masowych (od zdrowotnych po rekreacyjne) przeprowadzamy badania (np. spirometryczne, mammograficzne, składu ciała), przejęliśmy pieczę nad 2 serwisami internetowymi – największym w Polsce wortalem o alergiach czyli MojeAlergie.pl oraz popularnym portalem dla kobiet w wieku 40+ Menopauza.pl.

Staramy się pomagać potrzebującym (np. przekazując dzieciom z astmą urządzenia ułatwiające im oddychanie), rozdajemy zdrowe produkty bez konserwantów, parabenów, inicjujemy kampanie informacyjne z udziałem celebrytów, współpracujemy z mediami (radio, prasa) w propagowania działań profilaktycznych w zakresie alergii, astmy, chorób okresu menopauzalnego.

Wspieramy także inicjatywy prozdrowotne naszych partnerów oraz nagradzamy firmę, wybraną przez rodziców w ramach akcji “świadomi Rodzice – Zdrowe Dzieci”, która dba o zdrowie dzieci i jest godna polecenia innym rodzicom – nagradzamy wybraną raz w roku naszym znakiem jakości Laurem Konsumentów – Świadomych Rodziców